Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Бюджетні рахунки та рахунки для сплати єдиного внеску

 

Увага! Платникам податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Взаємодія платників з органами податкової служби здійснюється дистанційно у режимі реального часу через персоналізований сервіс «Електронний кабінет». Базовий функціонал електронного кабінету дає можливість у режимі онлайн  переглядати  дані карток особових рахунків про стан розрахунків з бюджетами.

Запити на отримання інформації щодо стану розріхунків з бюджетами потрібно направляти до органів Державної податкової служби засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" через персоналізований сервіс  «Електронний кабінет платника».

УВАГА!

Головне управління Державної податкової служби у Харківській області повідомляє, що станом на 01.07.2021 року в Інформаційній системі органів  ДПС обліковуються  значні суми надходжень податкових платежів та єдиного внеску, які не можливо ідентифікувати в наслідок некоректного заповнення платниками реквізитів поля «Призначення платежу» платіжного документу, перерахування коштів на невірний рахунок, тощо.

Якщо Ваш платіж наявний в списку (натисни),  Вам необхідно звернутися до підрозділів обліку платежів та зведеної звітності ГУ ДПС у Харківській області.


Увага! Зміни! Платникам, які використовують єдиний рахунок.

Порядком функціонування єдиного рахунка, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року №321 зі змінами (далі – Порядок №321) передбачений чіткий механізм перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні/не бюджетні рахунки, встановлені конкретні часові інтервали та послідовність виконання в межах поточного банківського дня окремих бізнес-процесів, пов’язаних з формуванням Реєстру платежів.

Щоб уникнути ситуацій неперерахування коштів до бюджету звертаємо Вашу увагу на дотримання вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 (зі змінами, наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 №847).

Під час оформлення розрахункових документів платником мають бути заповнені усі 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу», розділених між собою знаком «;», кожне з яких містить належну інформацію або знак «;» як ознаку наявності відповідного поля у разі, коли таке поле не підлягає заповненню - останнє з 14-ти полів завжди містить знак «#» (Витяг з наказу №847 додається).

Крім цього,  в п. 15 Порядку №321 визначено, що  за коштами, які відповідно до абзацу четвертого пункту 35 1.7 статті 35 1 Кодексу є помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями, ДПС не пізніше наступного робочого дня з дня зарахування таких коштів на єдиний рахунок надсилає платнику через електронний кабінет повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за таким розрахунковим документом.

Платник не пізніше наступного робочого дня після отримання від ДПС повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за таким розрахунковим документом визначає через електронний кабінет належність платежу відповідному одержувачу.

Якщо платник протягом зазначеного строку не визначив належність платежу відповідному одержувачу, інформація з розрахункового документа вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному одержувачу і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 35 1.6 статті 35 1, пунктом 89.7 статті 89 та пунктом 131.2 статті 131 Кодексу.

 

Покроковий опис процесу уточнення платниками реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу на переказ коштів на єдиний рахунок в ІТС «Електронний кабінет»

 

Кроки платника

 

КРОК ПЕРШИЙ

 Увійти до приватної частини електронного кабінету за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua.

Вибрати у вкладці «Вхідні/Вихідні документи» документ «Повідомлення про помилки в «Призначенні платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок» за формою J/F1407201.

Увійти до вкладки «Єдиний рахунок»/«Журнал повідомлень про помилки в «Призначенні платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок».

 

КРОК ДРУГИЙ

 Заповнити документ «Уточнення даних «Призначення платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок» за формою J/F1307301 шляхом зазначення належності платежу відповідному одержувачу не пізніше наступного робочого дня після отримання «Повідомлення про помилки в «Призначенні платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок» за формою J/F1407201.

 

КРОК ТРЕТІЙ

 Підписати документ «Уточнення даних «Призначення платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок» за формою J/F1307301 та відправити до ДПС.

 

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ

 Отримати квитанцію № 2 до документу «Уточнення даних «Призначення платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок» за формою J/F1307301 з результатом обробки про його успішне прийняття ДПС.


Додаток: витяг наказу 847

ГУ ДПС у Харківській області повідомляє, що у 2021 році змінено реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Зазначені рахунки почали діяти на постійній основі з 01.01.2021 року.

Звертаємо увагу, що нові реквізити рахунків відкриті відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №725-Р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області».

Кошти, сплачені платниками з 01.01.2021 на старі рахунки, за надходженнями не будуть зараховуватись Казначейством, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані платежі.


Реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по Харківській області.


У зв’язку з утворенням територіальних органів Державної податкової служби України без статусу юридичної особи відповідно до статті 211 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» та набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 25.09.2020 № 587 «Про затвердження Змін до Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Державною казначейською службою України  згенеровані параметри нових рахунків на ім’я  Головного управління ДПС у Харківській області по зарахуванню коштів єдиного внеску, які введено в дію з 01.01.2021 року.

При цьому наголошуємо, що кошти сплачені платниками з 01.01.2021 на старі рахунки 3556 по зарахуванню єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження, у зв’язку з неможливістю здійснення переакредитації на рахунки.

РАХУНКИ ЄСВ.


УВАГА!

Порядок  заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666.

 

До відома платників податків!

 
З 01 січня 2021 року у звязку  з врегулюванням  територіального устрою  відповідно до вимог постанови КМУ від    17.07.2020 №807-IX «Про утворення  та ліквідацію районів» введені в дію  нові бюджетні  рахунки у розрізі  територіальних громад  для зарахування  надходжень до державного та місцевих бюджетів, змінені бюджетні рахунки за окремими кодами бюджетної класифікації, відкриті нові небюджетні рахунки для зарахування  єдиного внеску.

Зазначені процеси призвели  до значного збільшення бюджетних рахунків та відповідної інформації про надходження платежів  від Казначейства.

Враховуючи  великий обсяг масиву даних відображення сплачених сум в Електронному кабінеті відбувається поступово за датою фактичного перерахування  платниками сум  до відповідного бюджету та/або фондів.  

При цьому пеня та штрафи не застосовуються.

У разі виникнення  питань щодо невідображення в Електронному кабінеті  сплачених сум  у 2021 році просимо звертатись:

-   особисто до територіальних органів ГУ ДПС у Харківській області  за місцем  основної реєстрації;

письмово  на адресу ГУ ДПС у Харківській області;

за номерами телефонів ГУ ДПС у Харківській області.

Телефони  відділу обліку платежів та зведеної звітності ГУ ДПС у Харківській області:

Богодухівський, Валківський, Золочівський, Краснокутський, Коломацький райони області – (05764)5-04-64

Балаклійський, Барвенківський, Борівський , Ізюмський, м.Ізюм –(05743)2-87-01

Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Сахновщанський – (05744)7-33-99

Дергачівський, Нововодолазький, Харківській, м.Люботин –  (0572) 93-41-16

Великобурлуцький, Дворічанський, Куп’янський, Шевченківський, м.Куп’янськ –(05742) 78-5-77

Близнюківський, Лозівський, м.Лозова-  (05745)7-04-05

Первомайський, м.Первомайськ –(05748)3-32-25

Вовчанський, Зміївський – (05747)3-27-45

м.Чугуїв, Печенізький, Чугуївський –(05746)2-32-84

Шевченківський, Холодногірський, Новобаварський райони м.Харкова – (057) 702-87-64

Київський та Московський райони м.Харкова -  (057) 714-34-64

Слобідський, Немишлянський, Індустріальний та Основянський райони м.Харкова – (057) 94-59-48.

-         письмово  на адресу ГУ ДПС у Харківській області.


Увага !Державна  податкова служба України повідомляє, що на  виконання пункту 16 розділу VІ  “Прикінцеві та перехідні положення ” Бюджетного кодексу України Головним управлінням Державної казначейської служби України у Херсонській області з 01.03.2021 відкрито рахунки за надходженнями до місцевих бюджетів АР Крим та м. Севастополя для сплати боргів з місцевих податків і зборів,  що виникли до початку тимчасової окупації, визначеної Законом України “Про забезпечення прав і  свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій  території України”, платниками - резидентами, які мають об’єкти оподаткування з місцезнаходженням на тимчасово окупованій  території України. 

Відповідні рахунки розміщені на  офіційному суб -сайті ГУ в Херсонській області   https://kherson.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету АР Крим

Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету м.Севастополь