Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Представники Громадської ради взяли участь в обговоренні земельної реформи

опубліковано 12 січня 2022 о 09:27

Вчора в Харківському пресклубі відбулася пресконференція на тему: «Здобутки і виклики земельної реформи». В обговоренні питання взяли участь представники Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Харківській області Данило Кальченко, Юлія Шавріна, Олена Касьянова та Віктор Жук.

Спікером виступила очільниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Тетяна Філатова.

 Вона нагадала, що 1 липня 2021 року набув чинності Закон, який скасовує дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, впроваджує земельну реформу в країні  та започатковує довгоочікуване відкриття ринку землі.

Згідно з нормами Закону можливість придбання земельних ділянок  запроваджується поетапно,  із низкою обмежень: щодо набуття землі певними суб’єктами та залежно від загальної площі земельних ділянок.

 Тетяна Філатова  детально роз’яснила найбільш актуальні питання щодо можливості придбання земельних ділянок фізичними та юридичними особами; посвідчення договорів про відчуження земельних ділянок, підготовки до продажу паю; переважного права орендаря на купівлю земельної ділянки сільськогосподарського призначення тощо.

Під час заходу проаналізовано основні досягнення  і виклики відкриття ринку землі на території України, надано юридичні поради громадянам, представникам бізнесу та громадськості.

Після завершення пресконференції голова Комітету з питань комунікацій, внутрішніх та зовнішніх зв’язків Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Харківській області Олександр Швець провів робочу нараду з представниками Комітету, який він очолює.

«Для роботи Комітетів Громадської ради, що опікуються питаннями захисту законних прав та інтересів платників податків та напрацюваннями пропозицій по вдосконаленню Податкового законодавства, такі консультації, вкрай важливі», - зазначив Олександр Швець.