Територіальні органи ДПС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Фізичні особи-підприємці сплатили до місцевих бюджетів понад 237 мільйонів гривень єдиного податку

19.05.2020

У Центральному управлінні ГУ ДПС у Харківській області  інформують, що протягом січня-квітня 2020 року фізичними особами-підприємцями до місцевих бюджетів Шевченківського, Новобаварського  та Холодногірського районів м. Харкова сплачено 237,1 млн грн єдиного податку. Це на 30 млн грн, або 14,5 відсотків  більше, ніж за той самий період 2019 року (у січні - квітні 2019 року – 207  млн гривень).

У квітні поточного року до місцевих бюджетів трьох  районів надійшло від підприємців 65  млн грн єдиного податку. Такі надходження перевищили минулорічні на 9 млн грн, або на 16 відсотків (у квітні 2019 року – 56 млн гривень).

Фахівці Центрального управління нагадують платникам єдиного податку, що Законом України від 30.03.2020 № 540-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», який набув чинності з 2 квітня 2020 року, внесено зміни до пункту 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, відповідно до яких збільшено обсяги доходів для фізичних осіб - підприємців платників єдиного податку.

Зокрема, для спрощенців І групи (підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) обсяг доходу встановлено у розмірі 1 млн грн. замість 300 тис. гривень.

 Для спрощенців ІІ групи (підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно не перевищує 10 осіб) – обсяг доходу встановлено у розмірі 5 млн грн замість 1,5 млн гривень.

Для спрощенців ІІІ групи (підприємці, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми) – обсяг доходу встановлено у розмірі 7 млн грн замість 5 млн гривень.