Територіальні органи ДПС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Податківці консультують платників податків

07.04.2021

Нагадуємо, що  кампанія декларування громадянами доходів,  одержаних у 2020 році, триватиме до 01.05.2021. В Центрах обслуговування платників податківці консультують платників податків.

Сьогодні, 07.04.2021, в ЦОП Київської ДПІ  з Оленою Турчин  спілкувалася начальник Київського відділу податків і зборів з фізичних осіб Ірина Васильєва. 

 Питання:  «Чи підлягає декларуванню інвестиційний дохід отриманий від продажу цінних паперів (корпоративних прав)?»

Відповідь:  

«Статтею 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями)  встановлено, що річна декларація про майновий стан i доходи подається платником податку, який зобов`язаний подати таку декларацію згідно з нормами цього Кодексу або інших законів.

Відповідно до пп. 164.2.9 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Кодексу до складу загального місячного (річного) доходу платника податку включається інвестиційний прибуток від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у пп. 165.1.40 і 165.1.52    п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу;

            Згідно з пп. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 Кодексу до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року, яке розраховується у додатку Ф1 до податкової декларації.          

Враховуючи викладене та відповідно до пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 Кодексу у разі отримання інвестиційного доходу (прибутку) податкова декларація про майновий стан і доходи з додатком Ф1 подається  до 1 травня року, що настає за звітним».

 У період введення посилених карантинних заходів пропонуємо надати перевагу форматам дистанційної комунікації.

Наразі функціонує та постійно вдосконалюється з боку Державної податкової служби України безкоштовний сервіс «Електронний кабінет» – сервіс, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДПС та платників податків у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення. Знайти «Електронний кабінет» можна за адресою http://cabinet.tax.gov.ua, а також на офіційному веб-порталі ДПС України.