Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Нецільова благодійна допомога підлягає декларуванню

опубліковано 30 квітня 2021 о 09:29

У Центрі обслуговування платників Харківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Харківській області нагадують, що деклараційна кампанія завершується 30 квітня 2021 року.

Одним із видів доходу, який підлягає декларуванню, є благодійна допомога, але лише в окремих випадках.

Так, будь-яка благодійна допомога (у будь-якій її формі) щодо цілей оподаткування поділяється на цільову та нецільову.

Цільова допомога – це благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

У разі дотримання визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) умов цільова допомога у будь-якій сумі не включається до оподатковуваного доходу платника податку. Все інше, що не відповідає визначеним вимогам цільової благодійної допомоги, оподатковується відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ.

Нагадаємо, що оподаткуванню підлягає допомога, сукупний розмір якої на рік перевищує граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги (у 2020 році така сума становила 2940 грн.).

Звертаємо увагу, якщо сума нецільової благодійної допомоги  перевищує зазначений розмір, вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і підлягає оподаткуванню за ставкою 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Отже, якщо у 2020 році ви отримували нецільову благодійну допомогу від декількох благодійників і розмір такої допомоги перевищив 2940 грн., вам необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 30 квітня 2021 року включно.

Для подання декларації рекомендуємо декларантам скористатися можливостями Електронного кабінету: https://cabinet.tax.gov.ua.