Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Холодногірській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

опубліковано 06 серпня 2021 о 08:01

З метою роз’яснення окремих питань отримання громадянами податкової знижки 05.08.2021 року відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Отримання громадянами податкової знижки». На запитання платників відповідала начальник Холодногірської ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області Наталія Єфімова.

       Основні питання, які піднімалися та надані відповіді:

Хто має право на податкову знижку?

Відповідно п.166.3 статті 166 ПКУ на податкову знижку мають право платники податку на доходи з фізичних осіб. Податкова знижка надається за наслідками звітного податкового року, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Які документи подаються для отримання податкової знижки?

Фізична особа, яка звертається за податковою знижкою до податкового органу окрім податкової декларації про майновий стан і доходу має подати до податкового органу копії документів, які підтверджують витрати, що включають до податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів і особу, яка зверталася за податковою знижкою), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк оплати за такі товари. При цьому, оригінали вищевказаних документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом.

Крім того, абзацом 2 пп.166.2.2 статті 166 Податкового кодексу України передбачено, що відповідні витрати платник може підтвердити електронним розрахунковим документом. При цьому, в податковій декларації він зазначатиме лише реквізити електронного розрахункового документа.