Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Тренінг на тему: Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ

опубліковано 27 жовтня 2021 о 13:33

Сьогодні  начальник Люботинської ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області Ніна Фіновська  у приміщенні ЦОП Люботинської ДПІ провела тренінг з платниками податків.

У ході тренінгу було акцентовано увагу, що можливість користування єдиним рахунком  надана платникам з 1 січня 2021 року.

Єдиному рахунку присвячена ст. 351 Податкового кодексу України. Також на виконання п. 351.10 ПКУ Кабінет Міністрів України затвердив Порядок функціонування ЄР.

         Начальник Люботинської ДПІ Ніна Фіновська довела основні моменти функціонування ЄР:

 • Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий Казначейством для ДПС. При цьому кошти, що обліковуються на Єдиному рахунку не належать ДПС.
 • Єдиний рахунок може використовуватись платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, ЄСВ. При цьому не можна використовувати Єдиний рахунок для сплатиu грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, грошових зобов’язань та/або податкового боргу з акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового;частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями. 
 • Використання Єдиного рахунку – справа добровільна. За замовчуванням платник податків сплачує податки (збори, ЄСВ) безпосередньо на бюджетні /не бюджетні рахунки. У разі ж  прийняття рішення про використання Єдиного рахунку необхідно направити до податкової відповідне повідомлення в електронній формі. З наступного дня сплату платежів слід буде здійснювати вже на Єдиний рахунок.

Відмовитись від використання Єдиного рахунку можливо, направивши повідомлення про відмову. Однак використовувати Єдиний рахунок доведеться до кінця поточного року. Повідомити про використання або про відмову використання Єдиного рахунку можна лише один раз протягом календарного року. Повідомлення подається за формою J/F13070001 через Електронний кабінет.

 • ДПС веде реєстр платників, які використовують Єдині рахунки. Інформацію з Реєстру за визначеним платником можна знайти на офіційному вебсайті ДПС.
 • Платник, який використовує Єдиний рахунок, має сплачувати податки, збори, ЄСВ виключно на Єдиний рахунок. Перераховувати кошти напряму з поточного рахунку безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки таким платникам заборонено. Перераховані таким чином кошти вважатимуться помилково сплаченими та підлягатимуть поверненню  у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
 • обов’язок платника податку щодо сплати податків та зборів на ЄР вважатиметься виконаним з моменту, коли ініціювання переказу є завершеним для такого платника податків згідно із Законом №2346. Днем сплати ЄСВ на ЄР є день списання банком суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на Єдиний рахунок ,п.1 ч.10 ст.9 Закону про ЄСВ.

Відповідно до п.10 Порядку функціонування Єдиного рахунку кошти на Єдиний рахунок зараховуються в національній валюті з відповідних джерел:

 • кошти, сплачені платником з поточного та інших рахунків у банку;
 • кошти, стягнуті з рахунків платника у банку органами ДПС;
 • кошти, стягнуті у межах виконавчого провадження за податками і зборами, ЄСВ та іншими платежами, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, що надійшли з депозитних рахунків органів ДВС;
 • помилково та/або надміру сплачені сумі грошового зобов’язання та пені у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ;
 • помилково та/або надміру сплачені суми ЄСВ.

Присутнім було наголошено, що заповнення реквізиту «Призначення платежу» здійснюється особливим чином і регламентується розділом ІІ Порядку № 666. За допомогою  функціоналу  Електронного кабінету, який має автоматично заповнювати певні поля, під час формування розрахункового документа через Електронний кабінет.

Крім  цього, у п. 351.7 ПКУ та п.15 Порядку функціонування ЄР закладено механізм оперативного виправлення помилок, яких припустився платник, заповнюючи розрахунковий документ. Так, ДПС не пізніше наступного робочого дня  з дня зарахування коштів на Єдиний рахунок надсилає платнику через Електронний кабінет повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за таким розрахунковим документом. А платник не пізніше наступного робочого дня після отримання від ДПС повідомлення визначає через Електронний кабінет належність платежу відповідному одержувачу. Якщо платник не виправився вчасно, інформація з розрахункового документа потрапить до зведеного реєстру платежів з Єдиного рахунку з урахуванням черговості сплати, визначеної пп. 351.6, 89.7 та 131.2 ПКУ. Врахування таких коштів відбудеться відповідно до положень п.20 Порядку функціонування Єдиного рахунку.