Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Фахівці Люботинської ДПІ провели тренінг-практикум з питань застосування РРО та ПРРО

опубліковано 14 січня 2022 о 08:45

Фахівці Люботинської ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області майже кожного дня навчають платників податків користуватись електронними сервісами, які надає Державна податкова служба Україна та роз’яснюють всі явні перспективи. Особливо акцентовано увагу на змінах у чинному законодавстві щодо застосування РРО та ПРРО.    

У Центрі обслуговування платників Люботинської ДПІ ГУ ДПС у Харківській області  з додержанням вимог, по недопущенню поширення та мінімізації інфікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», відбувся тренінг-практикум з питань отримання практичних навичок користування Електронним кабінетом платника та застосуванням РРО та ПРРО.

 Були обговорені наступні нагальні моменти:

 ФОП – платники єдиного податку другої – четвертої груп проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села.

  Зосереджено увагу, на те, що з 01.01.2022 при здійсненні роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку другої – четвертої груп дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (Постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року      № 1336 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1359, яка набирає чинності з 01 січня 2022 року)).

Водночас, ця норма не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов: така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами; такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет; сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО.

 У разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.

 Крім того обговорено нагальні питання, а саме:

 -  які платники мають обов’язково застосовувати РРО та/або ПРРО, починаючи з 01.01.2022 року;

-    яким чином зареєструвати РРО та/або ПРРО;

-    як обрати РРО, завантажити програмний продукт з ПРРО;

- які платники мають вести облік товарних запасів, як його організувати та інші.