Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Зустріч з платниками податків

опубліковано 14 січня 2022 о 09:01

Фахівці Шевченківської державної податкової інспекції, в рамках проведення інформаційної Кампанії щодо змін законодавства про РРО, щоденно проводять роз’яснення стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів фізичними особами.

 Оскільки питання використання РРО на сьогодні досить актуальне, фахівці відділу електронних сервісів та звітності Шевченківської ДПІ  провели виїзну робочу зустріч з платниками податків, під час якої розповіли про застосування РРО/ПРРО підприємцями другої-четвертої груп з 1 січня 2022 року.

У ході діалогу було розглянуто алгоритм застосування РРО. Оговорено послідовність дій суб’єкта господарювання для реєстрації програмного РРО, яка  здійснюється на підставі заяви, що подається в електронній формі, через сервіс ДПС «Електронний кабінет».   

Також податківці акцентували увагу, що чинне законодавство зобов’язує застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів, відповідно до Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496, фізичних осіб-підприємців, які здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;  реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Нагадали платникам продатків про особливості одноразового добровільного декларування, про застосування ставок збору з одноразового декларування, а також про порядок подання одноразової декларації та терміни сплати податкових зобов’язань.