Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Харківська ДПІ: чергова зустріч з платниками

, опубліковано 17 січня 2022 о 11:21

У Центрі обслуговування платників Харківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Харківській області відбулася зустріч з платниками податків на тему: «Застосування РРО/ПРРО та подання заяв про реєстрацію через Електронний кабінет».

Фахівці відділу електронних сервісів Харківської ДПІ повідомили, що з 01 січня 2022 року застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг, у разі здійснення ними розрахункових операцій у розумінні Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Акцентували увагу, що чинне законодавство зобов’язує застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів, відповідно до Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496, фізичних осіб-підприємців, які здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Під час зустрічі нагадали платникам про особливості одноразового добровільного декларування, про порядок подання одноразової декларації та терміни сплати податкових зобов’язань.

Повідомили, що з 1 січня 2022 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2021 року. Декларацію слід подавати до 1 травня 2022 року за новою формою, яка передбачає об’єднання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (наказ Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року №783).

Також податківці надали практичну допомогу по реєстрації РРО та ПРРО за допомогою «Електронного кабінету» https://cabinet.tax.gov.ua.