Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Реалізація права на податкову знижку — тема спілкування з відвідувачами Центру обслуговування платників Шевченківської ДПІ

опубліковано 21 вересня 2022 о 11:57

Начальник Шевченківської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Харківській області Оксана Скірда надала роз'яснення відвідувачу Центру обслуговувння платників стосовно реалізації права на податкову знижку за навчання та щодо подання декларації, порядку її заповнення.

Відповідно до ст.166 п.166.3.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)     платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою, підтверджені відповідними документами, зокрема, копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника) та/або юридичну чи фізичну особу, яка здійснює оплату.

У договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Відшкодування за оплату на навчання розповсюджуються лише на послуги вітчизняних вищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів.

 Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку - резидентом протягом звітного податкового року у вигляді заробітної плати та нараховується лише в межах її розміру.

З метою отримання податкової знижки декларація подається до визначеного законодавством терміну (по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року) .

У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.