Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Харківській ДПІ відбувся семінар-тренінг

опубліковано 24 січня 2023 о 09:56

У Центрі обслуговування платників Харківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Харківській області відбувся семінар-тренінг за участі заступника начальника Харківської ДПІ Альони Зеленкової з питання подання звітності в електронному вигляді та новацій у податковому законодавстві.

Фахівець ДПІ розповіла про новації у податковому законодавстві, а саме: про зміну форм звітності з податку на прибуток підприємств; об’єднаного звіту з ПДФО та ЄСВ; плати за землю; податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки; туристичного збору; збору за місця для паркування транспортних засобів.

Альона Зеленкова зосередила увагу на особливостях декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році.

Повідомила, що громадяни, фізичні особи – підприємці (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2022 року з урахуванням вимог Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» подають податкову декларацію до 01 травня 2023 року (включно).

Звернула увагу, що фізичні особи – платники податку при дотриманні вимог встановлених ст. 166 Податкового кодексу мають право подати податкову декларацію для використання свого права на податкову знижку до 31 грудня 2023 року (включно). Копії первинних документів, що підтверджують право на податкову знижку слід подати разом з декларацією.

Зауважила, що для подання звітності можна скористатись послугами Електронного кабінету, при наявності цифрового підпису, який можна отримати безкоштовно у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Захід відбувся у конструктивному форматі, платники отримали вичерпні відповіді на усі свої запитання.