Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» у Лозівській ДПІ

опубліковано 24 травня 2023 о 13:53

У  Лозівській ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» з питань обліку осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

На запитання платників податків відповідала начальник Лозівської ДПІ Вікторія Вепрецька.

Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися платники.

Як відмовитись від податкового номеру?

 Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення за формою № 1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред’явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше. 

У разі зміни прізвища, імені чи по батькові особа, крім паспорта, пред’являє свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності). 

До якого контролюючого органу має звернутися платник?

Фізична особа подає Повідомлення до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа перебуває за межами населеного пункту проживання.

Який документ є підтвердженням того, що платник має право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта?

Після отримання підтвердження щодо можливості внесення за зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення,  відповідний контролюючий орган вносить до паспорта у формі книжечки відмітку про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта. 

Як відмовитися від РНОКПП під час оформлення паспорта у формі картки?

Для внесення такої інформації до паспорта у формі картки відповідний контролюючий орган надає особі повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків для подання її до відповідного територіального органу ДМС.

Які дії, якщо платник змінив свої переконання і бажає отримати РНОКПП?

Якщо особа перебуває на обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, але через деякий час змінила свої переконання і бажає отримати РНОКПП, подає до відповідного контролюючого органу облікову картку, заяву в довільній формі з викладенням свого прохання анулювати попередньо внесену відмітку з метою отримання РНОКПП та пред’являє паспорт. При цьому фізична особа в заяві зазначає, чи перебувала раніше на обліку у Державному реєстрі за РНОКПП.