Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Зустріч у Вовчанській ДПІ

опубліковано 24 травня 2023 о 14:08

Державним інспектором Вовчанської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Харківській області Аллою Ковальчук проведено зустріч на тему: «Як перейти із загальної системи оподаткування (платник податку на додану вартість) на спрощену систему (платника єдиного податку (без ПДВ)?».

Алла Ковальчук поінформувала, що відповідно до пункту 298.1.4 статті 298 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

При цьому, якщо платник обирає першу або другу групу чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку, то анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому  Кодексом.