Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Практикум у Люботинській ДПІ

опубліковано 25 травня 2023 о 14:42

Начальником Люботинської ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області Ніною Фіновською  проведено практикум з платниками податків та громадянами щодо переваг та зручності подання звітності в електронному вигляді. 

Під час заходу поінформовано, що  у платника податків є вибір – подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або віднести її самостійно до державної податкової інспекції. 

Отже, світовий досвід запровадження електронної податкової звітності виявляє всі переваги та ефективність даного виду удосконалення адміністрування податків. Cпробувавши один раз звітувати в електронному вигляді, платник податків вже ніколи не буде мати бажання повернутись до паперового документообігу.

До переваг подачі електронної звітності відноситься: економія часу, вибір часу надання звітності, зручного для вас, постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх норм законодавства, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів. 

Особливу увагу необхідно приділити можливості використання платником в електронному звітуванні безкоштовного сервісу «Електронний кабінет», що розташований на сайті Державної податкової служби України. Скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смарт-пристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме, отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше. 

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua з використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів

Люботинська ДПІ запрошує суб’єктів господарювання на практикуми та тренінги,  які проводяться у приміщенні центру обслуговування платників Люботинської ДПІ за адресою: м.Люботин, вул. Ушакова, 3Б або зателефонувати за номером (057) 741-11-71, під час яких працівниками ДПІ надається практична допомога щодо користування Електронним кабінетом.