Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відбувся семінар у Нововодолазькій ДПІ

опубліковано 02 червня 2023 о 10:02

Начальник Нововодолазької  ДПІ Зоя Корнієнко  провела семінар для громадян та фізичних осіб-підприємців  з питання функціонування електронних сервісів ДПС.  Метою таких заходів є надання практичної допомоги платникам при поданні звітності чи заяв через електронні сервіси. 

Лектор детально  надала  роз’яснення, як можна швидко та доступно отримати ЕЦП. 

Під час семінару  використовувався сервіс Електронний кабінет, який легко знайти за допомогою пошукових систем, задавши запит «Електронний кабінет ДПС». 

Зоя Корнієнко  роз’яснила учасникам семінару, що застосування РРО платникам єдиного податку другої – четвертої груп стало обов’язковим і всі підприємці такої системи оподаткування незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, які здійснюють розрахунки за товар готівкою або за допомогою платіжних карток зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО, відповідно повинні видавати фіскальні чеки покупцям.

 Ця норма закону не стосується «спрощенців» I групи та суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю в сільській місцевості, за умови дотримання ними певних обмежень, передбачених законодавством.

Також посадовиця наголосила на перевагах застосування ПРРО. Вона зазначила, що безкоштовною є не тільки сама програма, але і її підтримка. Програмне забезпечення можна завантажити з сайту ДПС на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет.

Тобто, суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб. Ніхто не зобов’язує обов’язково придбавати новий РРО.