Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відбувся практикум з платниками податків

опубліковано 06 червня 2023 о 10:57

Сьогодні заступник начальника Чугуївської ДПІ Ірина Воробєй провела практикум з платниками податків в ЦОП на тему:  «Як докупити стаж для пенсії та скільки це коштуватиме?».

Податківець повідомила, що докупити стаж можна, якщо офіційно ти не працював (-ла)  у певні періоди з 01.01.2004 року, а також не належав (-ла) до категорії застрахованих осіб. 

За період до 2004 року купити стаж неможливо. Для цього треба укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 Договір про добровільну сплату єдиного внеску  можна укласти за своїм місцем проживання. Для цього треба звернутися до податкового органу з необхідним пакетом документів:

1.  заява відповідної форми;

2.  копія трудової книжки (за наявності);

3.  виписка з системи персоніфікованого обліку (форма ОК-5);

4.  копія документа, що посвідчує особу;

5.  копія реєстраційного номеру платника податків.

Після укладання договору треба сплатити єдиний соціальний внесок

(ЄСВ). Він не може бути меншим від мінімального страхового внеску, тож на сьогодні сума щомісячного платежу дорівнюватиме 1474 грн.

 У системі державного соціального страхування існує два види договорів, які можна оформити:

1. Щомісячна поступова сплата єдиного соціального внеску (такий договір укладається не менш ніж на рік, а сума місячного платежу складатиме 1474грн);

2. Одноразова сплата єдиного соціального внеску (тобто купівля стажу, якого бракує, одразу). Оплата здійснюється однією сумою за весь період стажу протягом 10 календарних днів з моменту підписання договору. Сума внеску за кожен місяць стажу вдвічі більша: мінімальний страховий внесок помножений на коефіцієнт 2 (тобто, за місяць стажу доведеться платити 2948грн).