Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лозівською ДПІ проведено семінар-практикум для осіб, що планують займатися волонтерською діяльністю

опубліковано 07 червня 2023 о 10:44

Під час заходу, зокрема, розглядалося питання хто може бути волонтером.

Податківці повідомили, що згідно законодавства волонтер АТО та/або здійснення заходів НБО – фізична особа-благодійник (громадянин України або іноземець чи особа без громадянства, яка перебуває в Україні на законних підставах), яка досягла 18-річного віку, провадить волонтерську діяльність на добровільній та безоплатній основі, внесена до реєстру волонтерів, надає благодійну допомогу.

Облік таких осіб як платників податків здійснюється за місцем проживання, яке внесено до Реєстру волонтерів.

Що необхідно зробити для включення до Реєстру?                   

Фізична особа-благодійник у органі ДПС пред’являє паспортний документ, що посвідчує особу,  а у разі подання документів поштою – надає його копію, а також подає наступні документи:

- заяву про включення/внесення змін з позначкою «включення до реєстру»;

- оригінал та копію РНОКПП, або зворотного боку паспорта у формі картки, де внесено дані про РНОКПП (або слово «відмова»), або сторінки паспорта у формі книжечки, до якої внесено відмітку про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

-  довідку/довідки про відкриття рахунку, призначеного для здійснення благодійної діяльності (крім рахунків, що були закриті до 21.11.2013р.).

Зазначені документи можуть подаватися особисто, поштою, або через уповноважену особу через нотаріально завірену довіреність. При цьому у такої особи при собі повинний бути документ, що посвідчує особу представника, копія документа, що посвідчує особу довірителя, сама довіреність та її копія.

У разі подання документів поштою підпис фізичної особи-благодійника на заяві та копія довідки про відкриття рахунку для здійснення благодійної діяльності мають бути завірені нотаріально. 

Орган ДПС може повернути документи на доопрацювання без включення до Реєстру у разі, якщо заява заповнена із порушенням основних вимог, а також  у разі відсутності одного чи кількох обов’язкових документів.

У разі відсутності підстав для доопрацювання фізична особа-благодійник протягом одного робочого дня з дня отримання заяви включається до Реєстру.

Що робити у разі зміни даних волонтера? 

У разі зміни даних, що зазначалися в заяві, відкриття та/або закриття рахунків для здійснення благодійної діяльності, волонтер особисто, або через уповноважену особу, або поштою протягом 30 календарних днів після виникнення змін повинен подати до органу ДПС заяву із позначкою «зміни» у тому ж порядку, як при включенні до реєстру.