Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про актуальні питання застосування РРО/ПРРО та електронних сервісів ДПС

опубліковано 13 вересня 2023 о 08:48

У Харківській ДПІ відбулася зустріч  з платниками податків на тему: «Актуальні питання застосування РРО/ПРРО та електронних сервісів ДПС». 

Під час заходу податківці поінформували присутніх про обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО при здійсненні торгівлі чи наданні послуг за готівкові кошти відповідно до вимог Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Фахівці ДПІ нагадали, що саме зараз представникам малого та середнього бізнесу варто подбати про реєстрацію РРО/ПРРО, бо вже з 1 жовтня 2023 року податкова має право штрафувати, зокрема підприємців-спрощенців (за винятком І групи) за непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО під час продажу товарів і надання послуг.

Також присутнім повідомили, що через приватну частину Електронного кабінету платники можуть подати податкову та фінансову звітність, отримати довідку про доходи, переглянути стан розрахунків з бюджетом, зареєструвати РРО/ПРРО та отримати податкове повідомлення-рішення про сплату майнових податків та інше. 

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Нагадали про можливість отримання податкової знижки шляхом подання декларації про майновий стан і доходи до кінця поточного року. 

Також звернули увагу присутніх, що платники податків можуть здійснювати листування з контролюючими органами через Електронний кабінет. Для цього потрібно надіслати Заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет (F/J1391602) або у паперовій формі до Центру обслуговування платників.

Захід відбувся у конструктивному форматі, платники отримали вичерпні відповіді на свої запитання та друковану продукцію щодо використання РРО/ПРРО.