Податківці Київського відділу обслуговування платників Харківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Харківській області продовжують активну роз’яснювальну роботу щодо декларування минулорічних доходів.
Днями за участю головного державного інспектора Світлани Дерепко відбулася зустріч з платниками податків щодо декларування громадянами доходів, отриманих у 2025 році та права громадян на отримання податкової знижки.
Під час заходу фахівчиня повідомила, що підлягають обов’язковому декларуванню доходи, які отримані від надання в оренду нерухомого майна, від продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, отримання спадщини чи подарунків від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався тощо.
Податківиця роз’яснила присутнім, що податкову декларацію про майновий стан і доходи платник може подати зручним для себе способом: особисто або уповноваженою на це особою; поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання; або в електронній формі, скориставшись електронними сервісами ДПС – Електронний кабінет або мобільний застосунок «Моя податкова».
Звернула увагу присутніх, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2025 рік платниками податків, які відповідно до норм Податкового кодексу України зобов’язані її подати, – 30 квітня 2026 року, а термін сплати податкових зобов’язань, які визначені в декларації (податок на доходи фізичних осіб та військовий збір) для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність - до 01 серпня 2026 року.
Громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2025 року, можуть подати декларацію до 31 грудня 2026 року включно.
Також обговорили переваги застосування Е-сервісів, завдяки яким можна в режимі реального часу провести звірку щодо стану розрахунків з бюджетом, дізнатись про наявність чи відсутність податкового боргу, сплатити податки до бюджету та подати податкову звітність.