Днями у ЦОП Нововодолазької ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області проводився семінар за участі начальника ДПІ Зої Корнієнко, щодо повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань.
Посадовиця повідомила, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Вона зазначила, що обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені (далі – Заява) у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:
- на поточний рахунок платника податків в установі банку, на єдиний рахунок (у разі його використання),
- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету, повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Також Зоя Корнієнко повідомила, що Заява може бути подана в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету у режимі «Ведення звітності» за ідентифікатором форми F/J 1302002 (F – для фізичних осіб, J – для юридичних осіб) або у довільній формі через режим «Листування з ДПС».
У запропонованій формі необхідно заповнити відповідні поля електронного документа, підписати та надіслати Заяву, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.
Також податківця надала вичерпні відповіді на питання щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, перелік документів, необхідних для укладення Договору та про необхідність надання Декларації, у складі якої формують додаток ЄСВ 2 «Розрахунок сум добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті» тощо.