Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

До уваги суб’єктів декларування – працівників Головного управління ДПС у Харківській області!

, опубліковано 12 червня 2020 о 11:48

Нагадуємо хто має подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2020 року повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подають не всі суб’єкти декларування.

Такі повідомлення до Реєстру декларацій подають лише:

- службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (зазначені в примітці до ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції»);

- особи, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків (перелік таких посад затверджує НАЗК: https://bit.ly/2Wvqez5).

Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подають.

Також з 1 січня цього року розширено коло підстав для повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Так, у 10-денний строк треба повідомляти не лише про отримання доходу або придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів (у 2020 році – 105 100 грн), але й про здійснення видатку на таку суму.

У разі отримання доходу членом сім’ї суб’єкта декларування, придбання ним майна або здійснення видатку на суму понад 50 ПМ –  подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не потрібно.

Окремо варто визначити, що купівля та обмін валюти на суму більше 50 прожиткових мінімумів підлягає декларуванню.

Здійснюючи операцію з обміну валюти, особа набуває новий актив – грошові кошти у новій валюті.

Цей правочин відображається у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації у випадку, коли розмір разового видатку чи вартість предмета правочину перевищує суму 50 ПМ для працездатних осіб.

Крім того, у разі здійснення разового видатку на купівлю валюти на суму, яка перевищує 50 ПМ, суб’єкт декларування, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідне роз’яснення разом з позицією НАЗК з інших актуальних питань оприлюднено на сайті Агентства з яким можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/2UUJJ1R.

Більше актуальної інформації можна отримати на офіційному каналі НАЗК у «Telegram» у зручному форматі (https://t.me/NAZK_gov_ua).