Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про найбільш розповсюджені помилки у деклараціях держслужбовців

, опубліковано 11 січня 2021 о 13:47

Управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Харківській області повідомляє, що в наслідок підвищенню якості повних перевірок декларацій після перезавантаження НАЗК відійшло від практики виявлення технічних помилок до виявлення реальних порушень. 

Водночас через технічні помилки автоматична система логічного арифметичного контролю може визначити вашу декларацію як ризиковану. Тоді НАЗК повинне буде розпочати повну перевірку вашої декларації.

Аби ви точно могли уникнути таких ненавмисних помилок у декларації, які можуть стати причиною притягнення до відповідальності, розповідаємо про найбільш розповсюджені з них: 

  • Декларант не зазначає права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності.
  • Декларант вказує права користування приватним будинком і водночас не зазначає про право користування земельною ділянкою під ним.
  • Декларант зазначає певний об’єкт в одному розділі й не зазначає пов’язаної з ним інформації в іншому. Наприклад, у розділі 15 «Робота за сумісництвом суб’єкта декларування» вказано про відсутність об’єктів для декларування, а в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» зазначено відомості про отримання доходів у вигляді заробітної плати за іншим місцем роботи.

Або відображає відомості про придбання об’єкта нерухомості, але не вказує інформацію про укладення відповідного правочину. 

Чи зазначає подаровану нерухомість в 3 розділі «Об’єкти нерухомості», проте не зазначає інформацію про подарунок у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки».

Докладніше про ці та інші типові помилки, а також рекомендації щодо того, як їх виправити, читайте за посиланням: https://bit.ly/35ejedP.