Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про порядок подання звітності в розрізі країн

, опубліковано 03 березня 2021 о 15:22

Наказом Міністерства фінансів України від 14 грудня 2020 № 764 затверджено форму та порядок подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній (Country-by-Country Report), далі - Порядок. Наказ вступив в дію з 19 лютого поточного року (Офіційний вісник України, 2021, № 13 (19.02.2021)).

Згідно доведеного Порядку, Звіт в розрізі країн міжнародної групи компаній (Country-by-Country Report) подається у разі, якщо сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній, в яку входить платник податків, за фінансовий рік, що передує звітному року, розрахований згідно зі стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи (а у разі відсутності інформації – відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку), перевищує еквівалент 750 мільйонів євро.

При цьому, звіт складається за фінансовий рік, встановлений материнською компанією міжнародної групи компаній, що може не збігатися з календарним роком.

Порядком передбачено, що подання платниками податків звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній вперше застосовується щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році, але не раніше ніж у рік, в якому компетентними органами укладено багатосторонню угоду про автоматичний обмін міждержавними звітами (Мultilateral Сompetent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports).

Запровадження Звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній дозволить податковим органам України отримувати комплексну інформацію (в тому числі – в рамках процедур обміну інформацією для податкових цілей, після запровадження такого обміну) щодо діяльності міжнародних груп компаній в розрізі конкретних юрисдикцій, а також здійснювати ефективний аналіз обсягів діяльності, структури операцій та специфіки діяльності міжнародних груп компаній для цілей контролю за трансфертним ціноутворенням.