Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як визначати спільне проживання суб’єкта декларування з іншою особою за відсутності офіційно зареєстрованого шлюбу

, опубліковано 05 березня 2021 о 09:00

До уваги осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування!

Управління з питань запобігання та виявлення корупції повідомляє,
як визначати спільне проживання суб’єкта декларування з іншою особою
за відсутності офіційно зареєстрованого шлюбу. Чи потрібно встановлювати цей факт
в судовому порядку?

Закон не передбачає обов’язку суб’єкта декларування звертатися до суду для встановлення факту спільного проживання.

Водночас для цілей декларування, щоб особа вважалася членом сім’ї суб’єкта декларування, вона повинна проживати спільно зі суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації, а також одночасно бути пов’язаною спільним побутом та взаємними правами і обов’язками із суб’єктом декларування (ст. 1, примітка до ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VII (зі змінами)). Це не стосується дружини/чоловіка суб’єкта декларування, його неповнолітніх дітей, які є членами сім’ї незалежно від наявності зазначених ознак, а також осіб, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, але взаємні права і обов’язки яких не мають характеру сімейних (наприклад, у випадку спільної оренди квартири, кімнати в гуртожитку тощо).

Нагадуємо, що з оновленими роз’ясненнями НАЗК можливо ознайомитися
за посиланням: https://bit.ly/37DDtmp.