Територіальні органи ДПС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

#STOP схеми

07.04.2021 -

Головним управлінням ДПС у Харківській області спільно з Головним управлінням ДФС у Харківській області та Харківською обласною прокуратурою попереджено виведення ПДВ на загальну суму понад 8,5 млн гривень.

Під час проведення операції «Детінізація» слідчим управлінням Головного управління ДФС у Харківській області здійснюється розслідування кримінального провадження за ознаками ч.2 ст. 205-1 КК України. Слідством виявлено 16 СГД Харківського регіону, які протягом 2020-2021 років накопичували ПДВ за рахунок придбання тютюнової продукції від виробника. В той час, коли діяльність цих підприємств вже була під щільним контролем податківців та визначена ризиковою, продовжувалось накопичення податкового кредиту, а табачна продукція реалізовувалась за готівку без відображення в бухгалтерському та податковому обліках фірм.

Сума, яка готувалась до виведення, сягнула межі 700 млн гривень. Незважаючи на те, що ці операції вже перебували під контролем слідства, у березні поточного року зловмисники, використовуючи реквізити одного з цих підприємств, здійснили спробу розповсюдження «схемного» податкового кредиту, імітуючи реалізацію тютюнової продукції кінцевому споживачу.

Таким чином все ж таки намагались «врятувати» кошти, накопичені для реалізації шахрайської схеми. Завдяки злагодженій діяльності Головного управління ДПС у Харківській області, Головного управління ДФС у Харківській області та Харківської обласної прокуратури, яка здійснює процесуальне керівництво у межах кримінального провадження додатково зібрано доказову базу та заблоковано виведення ПДВ на загальну суму понад 8,5 млн гривень.

На теперішній час слідство триває.