Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Транспортний податок — 2021

опубліковано 19 квітня 2021 о 09:46

Головне управління ДПС у Харківській області звертає увагу платників податків – юридичних осіб на особливості декларування транспортного податку, у т.ч. нерезидентами, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.

Обов’язок із надання декларацій з транспортного податку на 2021 рік до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єкта оподаткування виникає у платників щодо легкових автомобілів, які відповідають критеріям:

  • з року випуску яких минуло не більше п'яти років(включно);
  • середньоринкова вартість яких становить 2 250 000,00 грн (понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року);
  • марка, модель. Рік випуску яких наявні в переліку, який розміщує на своєму офіційному вебсайті Мінекономіки www.me.gov.ua щороку до 1 лютого звітного року.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Наголошуємо, що платники податку – юридичні особи мають самостійно обчислити суму податку з розбивкою річної суми рівними частками поквартально та подати до контролюючого органу протягом місяця з дати реєстрації автомобіля.

У подальшому податкова декларація подається до 20 лютого кожного року до місяця, в якому припиняється обов’язок із нарахування та сплати транспортного податку.