Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Несплата військового збору до нотаріального оформлення договору купівлі-продажу нерухомого (рухомого) майна: чи застосовується відповідальність до фізичної особи?

опубліковано 19 квітня 2021 о 11:32

У разі несплати фізичною особою військового збору до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна така фізична особа зобов’язана відобразити дохід від продажу майна в річній Податковій декларації про майновий стан і доходи та сплатити зазначену в ній суму податкового зобов’язання. В такому разі відповідальність до неї не застосовуватиметься.

Водночас у разі неподання платником податків в установлений законом строк декларації контролюючий орган має право проводити документальні позапланові перевірки.

Якщо платник податків не подає в установлені строки декларацію, контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань.

Вчинення платником податків діянь, що зумовили самостійне визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання, — тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 10 % від суми визначеного податкового зобов’язання.

Зазначені діяння: вчинені умисно — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % від суми визначеного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання; повторне умисне порушення протягом 1095 днів — тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 % від суми визначеного податкового зобов’язання.

Крім того, застосовується адміністративна відповідальність.