Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

«Гаряча лінія» про РРО

опубліковано 23 липня 2021 о 12:41

Платники податків Харківщини кожного четверга мають можливість зателефонувати до Головного управління ДПС у Харківській області та поставити запитання стосовно використання РРО та ПРРО.

Цього разу на запитання відповідала фахівчиня управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області Яна Засядько.

Одне з питань стосувалося санкцій, які будуть застосовані до підприємця, що знаходиться на загальній системі оподаткування, якщо під час розрахунків з покупцями не використовувався РРО.

Спеціалістка повідомила, що згідно з п. 1 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі – № 265), за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції. 

У разі встановлення в ході перевірки факту, зокрема,  не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО або  проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) застосовуються такі санкції:

100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

150 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Проте, відповідно до п. 11 Прикінцевих положень Закону № 265 тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 цього Закону, застосовуються в таких розмірах:

10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Нагадуємо, сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» проводяться фахівцями Головного управління ДПС у Харківській області щочетверга. Про час та спікера чергової «гарячої лінії» можна дізнатися з анонсів, які розміщуються на субсайті та на офіційних сторінках у соцмережах Харківської податкової:  

https://www.facebook.com/tax.kharkiv

https://www.instagram.com/tax_service_kharkiv/?hl=ru

https://t.me/tax_service_kharkiv

https://youtube.com/channel/UCGy-uqZFkX1eHcHGZBL5VOQ

https://kh.tax.gov.ua/.