Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Зустрічі з керівниками ОТГ: особлива увага одноразовому декларуванню

опубліковано 16 серпня 2021 о 11:10

Саме питанням порядку проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування, термінам подання декларації, строкам сплати одноразового збору і його розміру  й була присвячена зустріч заступника начальника Головного управління ДПС у Харківській області Лілії Катеринської з керівництвом Савинської селищної  громади.

Так Лілія Катеринська розповіла, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною громадянином  належних йому активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані  ним за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Задекларувати свої статки за власним бажанням громадяни можуть протягом року, починаючи з 1 вересня 2021 року. Разом з тим, фізичним особам, які отримували легальні доходи, надавати декларацію не потрібно.

Також під час зустрічі порушувалося питання застосування реєстраторів розрахункових операції та ПРРО. На сьогоднішній день підприємці-єдинники ІІ-IV  груп за певних умов можуть їх не використовувати. З наступного року, згідно із законодавством відбуватимуться певні зміни. Саме про них і йшла мова під час зустрічі. Разом з тим обговорювався порядок застосування програмних РРО.