Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Заволодіння коштами комунального підприємства на загальну суму 33,3 млн грн шляхом їх перерахування на рахунки фізичних осіб-підприємців в якості плати за товари, які фактично не придбавалися

опубліковано 18 серпня 2021 о 08:50

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Харківській області викрито схему розкрадання бюджетних коштів у розмірі 33,3 млн грн шляхом оформлення безтоварних операцій та виведення грошових коштів у тіньовий обіг.

Так, фахівцями підрозділу встановлено, що комунальне підприємство «А», під приводом протидії пандемії COVID-19, перераховано кошти на рахунки фактично підконтрольного підприємства «Б», яке, в свою чергу, в подальшому перераховувало їх на рахунки фізичних осіб-підприємців за товари медичного призначення (респіратори, маски), що фактично не постачалися.

Зазначені маніпуляції призвели до привласнення коштів громади та їх можливої подальшої легалізації на загальну суму 33,3 млн гривень.

Напрацьовані матеріали направлено до правоохоронних органів,  тривають подальші слідчі дії в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст.212 КК України.