Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків повідомляє

опубліковано 18 серпня 2021 о 11:04

Управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління повідомляє, що протягом січня – липня п. р. управлінням з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків вжито результативних заходів щодо повноти нарахування та сплати задекларованих сум податку на прибуток.

Забезпечено збільшення надходжень з податку на прибуток до Державного бюджету за січень – липень п. р.  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року  на 81 млн гривень.

Слід зазначити, що темп росту промислової продукції по області  за січень–червень 2021 р до аналогічного періоду минулого року складає 93,1 відсотків, при цьому темп росту надходжень податку на прибуток до Державного бюджету  склав  108,8 відсотків, або 997,7 млн гривень.

 У ході проведення кампанії декларування  податку на прибуток за Півріччя 2021 року вжито заходів щодо забезпечення повноти декларування податку на прибуток, надходжень задекларованих сум у повному обсязі, встановлення причин ймовірних ризиків, які призводять до заниження об’єкту оподаткування.

І, як результат, темп росту позитивних нарахувань податку на прибуток до Зведеного бюджету за Півріччя 2021 року склав 117 відсотків, або досягнуто  збільшення задекларованих сум нарахувань  податку на прибуток у порівнянні з аналогічним періодом минулого року  на  49 млн грн, в т. ч. позитивні нарахування з податку на прибуток до Державного бюджету складають  293 млн грн, що на 49  млн грн або на 17 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зростання позитивних нарахувань податку на прибуток  за Півріччя п. р. простежується по підприємствах наступних галузей:

-«Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів», темп росту задекларованого податку на прибуток склав 120 відсотків, нараховано податку 96  млн грн;

-«Інформація та телекомунікації», темп росту задекларованого податку на прибуток склав 140 відсотків, нараховано податку 2 млн грн;

-«Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги», темп росту задекларованого податку на прибуток склав 130,5 відсотків, нараховано податку 2,2 млн гривень.

Значну роботу проведено щодо зменшення сум задекларованих збитків. Так, за результатами декларування податку на прибуток за Півріччя 2021 року досягнуто зменшення сум задекларованих збитків на 4,7 млрд. грн. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та на 100 млн грн у порівнянні із сумою задекларованих збитків  за попередній квартал поточного року.

          Основна причина декларування збитків:

         від’ємне значення курсових різниць по кредитах, довгострокових зобов’язаннях у іноземній валюті та по експортно-імпортних операціях;

         неповна компенсація за послуги, надані комунальними підприємствами;         

         скорочення замовлень і як результат скорочення обсягів реалізації готової продукції.