Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Відбулася «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування

опубліковано 28 серпня 2021 о 09:47

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якого податківці роз’яснювали нюанси одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Нагадаємо, що Податкова амністія проводиться згідно із Законом України від 15.07.2021 № 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

Нормами закону, який вже набрав чинності, передбачена можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування.

Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України.

Декларацію можна буде надати виключно в електронній формі через «Електронний кабінет».

Наказом Міністерства фінансів України від 02 серпня 2021 року № 439 «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2021 за № 1090/36715, затверджено форму декларації та Порядок її надання.

Наказ, форма декларації та Порядок надання одноразової добровільної декларації вже розміщено на сайті ДПС України та субсайті Головного управління ДПС у Харківській області.

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» громадяни найчастіше цікавилися строками сплати одноразового збору. Наводимо наступні роз’яснення.

ЗАПИТАННЯ:

Який строк сплати збору з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації?

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки Збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата Збору здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання Декларації; другого платежу – до 01 листопада 2023 року; третього платежу – до 01 листопада 2024 року.

 

ЗАПИТАННЯ:

Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі надання уточнюючої декларації?

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п. 12 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу України  у разі подання декларантом уточнюючої одноразової (спеціальної) добровільної декларації:

якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в уточнюючій декларації, є меншою за суму збору, сплачену на підставі попередньо поданої одноразової (спеціальної) добровільної декларації, повернення надміру сплаченої суми збору здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 Кодексу;

якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в уточнюючій декларації, є більшою за суму збору, сплачену на підставі попередньо поданої одноразової (спеціальної) добровільної декларації, декларант, який подав відповідну декларацію, зобов'язаний сплатити суму недоплати збору в розмірі такої різниці протягом 30 календарних днів з дати подання уточнюючої декларації.