Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО/ПРРО

опубліковано 02 вересня 2021 о 09:19

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Фахівці податкової служби роз’яснювали платникам нюанси  застосування РРО/ПРРО.

Наводимо деякі запитання та відповіді на них.

 Питання: Підприємець на єдиному податку 2 групи здійснює реалізацію товарів через ТОВ «Нова пошта» на умовах післяплати та перевищив граничний розмір доходу, встановлений Кодексом для застосування РРО. Чи потрібно підприємцю в даному випадку видавати розрахунковий документ РРО/ПРРО?

 Відповідь: Якщо споживач (клієнт) дистанційно замовив товар, наприклад на веб-сайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється кур’єром на підставі договору, відповідно до якого товар передається такому кур’єру для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується кур’єром безпосередньо при передачі товару покупцю у своєму відділенні, а продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну, яка буде свідчити про походження товару. Також, у передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.

Зобов’язання щодо видачі відповідного розрахункового документу покупцю, відповідно до наведеного у зверненні прикладі, покладається на продавця та/або кур’єра, як безпосередніх учасників договору купівлі – продажу. Кур’єром, відповідно до тексту питання, виступає ТОВ «Нова Пошта».

 Питання: У якому випадку підприємство може вважатися підприємством торгівлі або громадського харчування?

 Відповідь: Якщо статутом підприємства визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», то таке підприємство відноситься до підприємств торгівлі або громадського харчування.

 Питання: Чи застосовуються РРО/ПРРО ФОП-платником єдиного податку другої групи, який припинив діяльність (перейшов на сплату інших податків і зборів), але до цього перевищив обсяг доходу понад 220 МЗП, а потім повторно зареєструвався платником єдиного податку?

Відповідь: Якщо ФОП –платник єдиного податку до припинення діяльності (переходу на сплату інших податків і зборів) перевищив обсяг доходу понад 220 МЗП, а потім повторно зареєструвався платником єдиного податку, то він зобов’язаний застосувати РРО/ПРРО у всіх наступних податкових періодах протягом його реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.