Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Харківській області роз’яснює

опубліковано 08 вересня 2021 о 14:16

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що 16 березня 2021 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 4 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 березня 2021 року за № 264/35886 (далі – наказ №4), яким затверджено нову  форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі - Розрахунок). Наказ виданий з метою реалізації положень законів України від 16 січня 2020 року № 465-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 465) та № 466-ІХ  «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466).

Статтею 50 Податкового кодексу України платнику податків надано право уточнювати показники податкової декларації, у разі якщо  у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, шляхом надсилання уточнюючого Розрахунку до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого Розрахунку або уточнення показників у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Також, враховуючи, що згідно з п.п. 49.18.7 п. 49.18 та п. 49.19 ст. 49 Кодексу податковим (звітним) періодом для платників дивідендів, нарахованих на державну частку, є календарний рік, для платників частини чистого прибутку (доходу) – календарний квартал, півріччя, три квартали, рік, а також з метою забезпечення декларування частини чистого прибутку (доходу)  та дивідендів на державну частку у 2021 році рекомендовано подати Розрахунок у терміни, встановлені Кодексом:

- державним унітарним підприємствам та їх об’єднаннями за підсумками І кварталу2021 року – за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011  № 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», за підсумками півріччя 2021 рку, три квартали 2021 року, 2021 рік – за формою, затвердженою наказом №  4 з урахуванням показників, задекларованих за І квартал 2021 року

- господарськими організаціями з державною часткою у статутному капіталі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків за підсумками 2021 року – за формою, затвердженою наказом №4. При цьому такі господарські організації з 01.07.2021 можуть подавати уточнюючий розрахунок за формою, затвердженою наказом №  4.

Просимо звернути увагу керівників територіальних громад на те, що комунальні унітарні товариства, та господарські товариства, у статутних капіталах яких є комунальна власність, разом із Розрахунком мають подавати доповнення та пояснення щодо прийнятих місцевими радами рішень про встановлення розміру відрахування частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету.  Отже, необхідно вчасно приймати та оприлюднювати рішення про встановлені нормативи відрахувань частини чистого прибутку.