Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Управління супроводження судових справ повідомляє

опубліковано 03 грудня 2021 о 08:15

Супроводження резонансних справ. Право платника на отримання бюджетного відшкодування ПДВ та порядок такого відшкодування визначений чинним законодавством. Та чи достатньо рішення платника про повернення суми бюджетного відшкодування, податкової декларації та відповідної заяви? Ні. Платник податків отримує заявлену суму бюджетного відшкодування у разі узгодження її контролюючим органом за результатами камеральної перевірки.

Нерідко, за результатами камеральної перевірки, заявлена до відшкодування сума ПДВ контролюючим органом не підтверджується, а незгодні з таким розвитком подій платники звертаються до суду. Однак, чітка  та виважена позиція податківців, яка базується на нормах чинного законодавства, знаходить своє підтвердження і у судовому порядку.

Так, постановою Другого апеляційного адміністративного суду  скасовано рішення суду першої інстанції та задоволена апеляційна скарга податкового органу регіону у справі за позовом ДП «К» до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення  на суму 11,3 млн гривень.

ГУ ДПС була проведена камеральна перевірка ДП «К» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку. Перевіркою встановлено порушення  статті 200 Податкового кодексу України. З позиції контролюючого органу, оскільки на дату проведення перевірки сума податкового боргу позивача складала понад 249 млн гривень, яка є значно більшою за суму, заявлену до відшкодування, підприємство не має права на бюджетне відшкодування до моменту погашення податкового боргу.

Суд апеляційної інстанції спростував висновки Харківського окружного адміністративного суду та погодився з позицією контролюючого органу, що за наявності самостійно узгодженого податкового зобов’язання з інших податків, частина яких сплачується до Державного бюджету України, платник податків повинен спрямувати суму бюджетного відшкодування на погашення податкового боргу з цього податку.