Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Виявлення фактів заволодіння кредитними коштами, за рахунок протиправних дій з предметом застави на загальну суму понад 80 млн. грн.

, опубліковано 14 січня 2022 о 14:46

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Харківській області, спільно зі співробітниками СУ ГУ НП в Харківській області, відпрацьовано можливу протиправну діяльність групи підприємств, які вчинили дії, спрямовані на заволодіння коштами Державного банку «А», шляхом неповернення кредитних коштів та протиправних дій із предметом застави, що перебувало під подвійними складськими обліками.

Так, в період 2019-2020 р.р. посадові особи групи споріднених підприємств отримали в рамках генеральної кредитної лінії кошти в сумі понад 80 млн. грн. на фінансування поточної діяльності, які витратили на придбання ТМЦ, що в подальшому передавались в заставу, в якості покриття кредитних зобов’язань та перебували під подвійними складськими обліками на сертифікованому товарному складі, який входив до групи споріднених підприємств. Зазначені вище ТМЦ у вказаний період, всупереч вимог чинного законодавства, було частково перероблено (змінено товарну приналежність) та реалізовано, без відома (дозволу) заставодержателя. Окремо встановлено, що директор підприємства «Л» у вказаний період отримав від групи споріднених підприємств, задіяних в схемі заволодіння коштами банківської установи, дохід по 157 ознаці в сумі понад 7 млн. грн.

За результатами проведеного аналітичного дослідження встановлено, що    ТОВ «Л» вчинило дії, спрямовані на заволодіння коштами Державного банку «А», шляхом невиконання кредитних зобов’язань та протиправної реалізації предмету застави, яка дає змогу дійти висновку, що підприємство приймало участь у здійсненні операцій, які мають ознаки правопорушень, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом на суму понад 80 млн. грн.

Напрацьовані матеріали направлено до правоохоронних органів для вжиття подальших заходів в межах кримінально-процесуального законодавства України.