Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З 9 серпня діє новий Порядок направлення податкових вимог

опубліковано 12 серпня 2022 о 09:16

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 12.07.2022 р. №196  затвердив зміни до Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків( далі – Порядок). Цей наказ опубліковано в «Офіційному віснику» № 61 від 09.08.2022. Тому саме з 09 серпня 2022 року і діє новий Порядок.

Порядок приведено у відповідність до Закону №1914-IX, яким внесено зміни до п. 59.3 ПКУ. Нагадаємо, що ним передбачено, що податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Зокрема, у Порядку зазначено, що:

- протягом періоду оскарження платником податків відповідно до статті 56 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суми грошових зобов’язань, визначених податковим органом відповідно до ПКУ та інших законодавчих актів, податкова вимога з податку, що оскаржується, не формується та не надсилається, а сума такого грошового зобов’язання вважається неузгодженою;

- до податкової вимоги додається детальний розрахунок суми податкового боргу;

- у разі направлення платнику податків податкової вимоги в Електронний кабінет до реєстру вимог автоматично вноситься інформація про її доставку в Електронний кабінет з квитанції про доставку, а паперова копія вимоги та квитанції друкується та долучається до справи платника податків;

- інформація про відкликання податкової вимоги вноситься податковим керуючим до реєстру податкових вимог.

Також у зв’язку з цим форми Податкових вимог "Ю" та "Ф" викладено у новій редакції та відповідно доповнено їх розрахунком – деталізацією сум податкового боргу платника податків.