Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи оподатковується ПДФО сума отриманої допомоги українцями за кордоном?

опубліковано 29 вересня 2022 о 10:53

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє,  що відповідно до п. 27 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки не включаються доходи у вигляді суми коштів чи безоплатно наданих товарів (послуг), що надані за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів такому платнику податків та членам його сім’ї першого ступеня споріднення як особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України і скористалися правом на тимчасовий захист відповідно до законодавства такої іноземної держави.

Нагадуємо, що такі  зміни до ПКУ внесені  Законом України від 15.08.2022 №2520-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України».