Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Харківські податківці навчають молодь

опубліковано 27 лютого 2023 о 09:30

Днями відбулася онлайн лекція на тему: «Деклараційна кампанія 2023. Податкова знижка» для студентів Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (ХКТК НТУ ХПІ). Заняття проводив фахівець управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Харківській області Дмитро Тарасов. 

Податківець повідомив майбутнім програмістам, що з 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2022 році. Він підкреслив, що подавати декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори – конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.

Дмитро Тарасов під час лекції розповів хто повинен  подати податкову декларацію за 2022 рік та самостійно обчислити і сплатити суми податку на доходи фізичних осіб й військового збору.

Окрім того, присутні на вебінарі дізналися, що громадяни можуть подати податкову декларацію за минулий рік для отримання податкової знижки. Зокрема, студентів було поінформовано про право на отримання податкової знижки у разі здійснення  у минулому році витрат на навчання. 

В Головному управлінні ДПС у Харківській області зазначають, що з метою виховання податкової культури майбутніх ІТ-шників податковою службою області заплановано щомісячне проведення онлайн лекцій на податкову тематику для студентів ХКТК НТУ ХПІ.