Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Головне управління ДПС у Харківській області та ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» провели онлайн зустріч

опубліковано 15 вересня 2023 о 14:35

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбулася онлайн зустріч начальника управління економічного аналізу Цигульової Зої з керівником ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» в Харківській області Швадченко Володимиром. 

Захід було присвячено темі проведення документальних планових та позапланових перевірок з урахуванням змін, внесених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219 - IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

Володимир Швадченко, зокрема, повідомив, що питання стосовно дії мораторію на проведення перевірок органами ДПС постійно розглядається під час зустрічей представників Асоціації платників податків України і ДПС України та інших державних органів влади. Так, бізнес хвилює проведення перевірок використання РРО при здійсненні розрахункових операцій.

Зоя Цигульова зазначила, що відповідно до норм Закону № 3219 звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені з 01 жовтня 2023 року застосовуються до суб’єктів господарювання (крім операцій при продажу підакцизних товарів), які здійснюють діяльність на: 

тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій; 

територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях; 

територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

Окрім того, під час заходу його учасники обговорили порядок та сплату податків, які спрямовуються до бюджетів територіальних громад: земельного податку, податку на нерухомість, МПЗ тощо. Окремо зупинилися на питанні покращення інвестиційного клімату Харківщини та чинниках, які впливають на це.