Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Проведено «круглий стіл»

, опубліковано 12 квітня 2021 о 09:56

У Головному управлінні ДПС у Харківській області 9 квітня 2021 року з метою встановлення правомірності формування витрат, які впливають на декларування збитків, проведено «круглий стіл» на тему «Вжиття заходів щодо недопущення фактів маніпулювання показниками податкової звітності з податку на прибуток підприємств».

У роботі «круглого столу» взяли участь фахівці управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків та управління податкового аудиту.

Предметом обговорення стали напрямки вирішення конкретних актуальних питань при здійсненні аналізу фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, які декларують збитки у податковій декларації з податку на прибуток підприємств, зокрема за підсумками декларування 2020 року.

За результатом декларування 2020 року задекларовано збитки у сумі 27 млрд. 765,4 млн грн (4 802 СГ), з яких 79,5 % або 22 млрд. 080,4 млн грн (2 2048 СГ) хронічно декларують збитки минулих періодів основною причиною яких є виплата процентів та нарахування курсових різниць за оформленими банківськими кредитами, які були отримані для здійснення господарської діяльності підприємствами ще в 2014–2016 роках.

 

Так, у разі встановлення ризиків завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток необхідно забезпечити проведення контрольно-перевірочних заходів таких суб’єктів господарювання.