Головне управління ДПС
у Харківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Харкові відбувся форум «Податкові орієнтири розвитку економіки»

опубліковано 23 грудня 2021 о 16:25

Про податкові реалії, податкову реформу та нововведення 2022 року йшла мова під час форуму «Податкові орієнтири розвитку економіки», який відбувся у Харківській міській раді.

У роботі форуму узяв участь голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

На заході  були присутні: начальник Головного управління ДПС у Харківській області Артем Єфремов, заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Лілія Катеринська, начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Харківській області Ірина Дмитриченко, заступник начальника управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Харківській області В’ячеслав Даценко, заступник Голови Громадської ради, голова Комітету з питань податкової політики (керівник Харківської обласної профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг) Ірина Таран та інші.

«Податкове законодавство України за останні роки зазнало суттєвих та фундаментальних змін. Прийнято ряд законопроєктів, які змінюють правила оподаткування, контролю та ведення діяльності для платників податків України. Деякі зміни до Податкового Кодексу України вже набули чинності, наступні чекають у 2022 році», - зазначив  Данило Гетманцев.

Він доповів про основні цілі податкової амністії. Чому податкова амністія така важлива, як вона допоможе економіці країни та покращить життя українців.

"Ми даємо можливість всім вийти «з тіні» перед тим, як увімкнути інструменти, які існують в усьому світі. Друга мета - це повернути гроші в Україну, аби вони працювали на власника і на економіку. І третє це фіскальна мета - зібрати гроші - але це далеко не основна мета. У проєкті бюджету 2022 нема взагалі надходжень від амністії, бо Мінфін верстає бюджет на підставі реальних показників. А показників від амністії Мінфін не може прогнозувати", - пояснив він.

Тіньова економіка – це не просто проблема наповнення державного бюджету і  соціальної справедливості, це проблема національної безпеки.

Данило Гетманцев заявив, що український бізнес знає про переваги застосування РРО і вже добровільно, без примусу їх застосовує, тому законопроєкти про їх скасування не мають сенсу.

Під час заходу порушувалися питання щодо забезпечення своєчасної сплати податків до Державного та місцевих бюджетів. Також, обговорювалися негативні  наслідки нелегальної зайнятості,  важливість погашення податкових боргів та позитивні моменти фіскалізації діяльності суб’єктів господарювання (впровадження РРО та ПРРО).