Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Профспілки підтримують кампанію легалізації трудових відносин

, опубліковано 18 жовтня 2018 о 16:56

Легалізація ринку праці – нагальна вимога часу. Фахівці Головного управління ДФС у Харківській області спільно з Головними управліннями Держпраці та Пенсійного фонду Харківської області впродовж вересня провели масштабну інформаційну кампанію із цього напрямку. Це були практично щоденні заходи: флеш-моби, круглі столи, семінари, акції, зустрічі з бізнесом і громадськістю. Для найбільшого резонансу ми підключили журналістів - телебачення, радіо, інтернет-ресурси.

Посадовці відомства провели зустріч з представниками членських організацій профспілок області.  У заході взяли участь ГУ Держпраці,  Пенсійного фонду, Нацполіції.

Очільник фіскальної служби Харківської області Микола Рибаков наголосив, що головним завданням заходу є роз'яснення неприпустимості використання найманої праці без офіційного оформлення та намагання за допомогою профспілок достукатися до ще більшої кількості людей.

«Саме ви - профспілкові організації, покликані захищати інтереси найманих працівників, підтримувати і відстоювати їх інтереси. А їх права будуть дотримані лише в тому випадку, якщо вони будуть працювати в правовому полі» - підкреслив Микола Рибаков.

Голова Об'єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко запевнив учасників зустрічі, що профспілкові організації завжди будуть підтримувати органи влади та взаємодіяти з питань детінізації трудових відносин.

«Проблема нелегальних трудових відносин – загальнодержавна. Цю проблему не вирішити поодинці. До її вирішення потрібно долучатися усім. Профспілки готові захищати інтереси робітників, їх права в частині дотримання трудового законодавства. Адже саме там, де є профспілки, найменша мінімізація праці», - відзначив профспілковий лідер.

Крім того, в ході зустрічі керівник фіскальної служби Микола Рибаков нагадав, що нещодавно під час Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи», в своєму виступі Президент України Петро Порошенко окремо звернувся до роботодавців із закликом підняти рівень заробітної плати, зберігаючи виробничий потенціал тут в Україні, зокрема в Харкові.

Микола Рибаков також відзначив, що спостерігається позитивна динаміка надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску, які є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Зокрема, він повідомив, що за 9 місяців до бюджету надійшло  6,2 млрд.грн податку на доходи фізичних осіб , що більше на 1,1 млрд. або на 22,6% минулорічного показника. Сума надходжень єдиного внеску з початку року склала 9 мільярдів гривень і це на 1,5 млрд. більше, ніж в минулому році.