До уваги суб’єктів декларування – працівників Головного управління ДПС у Харківській області!
Пропонуємо розібратися з додатковим заходом здійснення фінансового контролю – повідомленням про відкриття валютного рахунка (ПВВР).
За якою формою та як слід подавати ПВВР.
Таке повідомлення подається в електронній формі.
Суб’єкт декларування зобов’язаний повідомити Національне агентство про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента у 20-денний строк з дня:
- коли суб’єкт декларування або член його сім’ї відкрив валютний рахунок;
- коли суб’єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття такого рахунка членом його сім’ї (п. 3 Порядку № 451/21).
Суб’єкт декларування особисто заповнює відповідну електронну форму повідомлення про відкриття ним або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента після автентифікації у персональному електронному кабінеті Реєстру (п. 4 Порядку № 451/21).
Подання ПВВР до Реєстру підтверджується листами на електронну пошту суб’єкта декларування та у персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування.
ПВВР подається незалежно від того, перебуває суб’єкт декларування в Україні чи за її межами.
ПВВР в паперовій формі не подається (п. 7 Порядку № 451/21).
ПВВР в публічній частині Реєстру не відображається.
Як зазначати інформацію, якщо в один день відкрито декілька валютних рахунків.
Якщо суб’єкт декларування або член його сім’ї відкрив в один день декілька валютних рахунків в одній установі банку-нерезидента, суб’єкт декларування подає одне ПВВР із зазначенням номерів відповідних валютних рахунків і місцезнаходження установи банку-нерезидента.
Якщо валютні рахунки відкриті в один день як суб’єктом декларування, так і членом його сім’ї, або якщо валютні рахунки відкриті в різних установах банку-нерезидента, подаються окремі ПВВР стосовно кожної особи чи кожної установи банку-нерезидента (п. 5 Порядку № 451/21).