Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо контролю за діяльністю суб’єктів господарювання у сфері обігу підакцизних товарів

опубліковано 14 вересня 2023 о 14:53

Фахівцями відділу фактичних перевірок управління аудиту Головного управління ДПС у Харківській області постійно здійснюється контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сфері обігу підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Особлива увага при перевірках приділяється дотриманню вимог щодо порядку проведення розрахунків при продажу підакцизних товарів, наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, наявності підтверджуючих документів щодо походження таких товарів.

Так, в ході проведення контрольно-перевірочних заходів у місті Харкові та місті Дергачі Харківської області встановлені два магазини, що належать фізичній особі – підприємцю, в яких здійснювалась реалізація алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій на роздрібну торгівлю такими товарами, проведення розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій, продаж товарів, що не обліковані за місцем їх реалізації та зберігання.

З метою припинення незаконної діяльності на місця події здійснено виклик співробітників Головного управління Національної поліції у Харківській області, якими складені протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 164 КУпАП та з незаконного обігу вилучено алкогольної продукції у кількості 1408 одиниці на суму 62,4 тис. гривень та тютюнових виробів у кількості 424 одиниці на суму 35,9 тис. гривень.

За результатами перевірок до підприємця будуть застосовані штрафні санкції в загальній сумі 332,4 тис. гривень.

У зв’язку з цим, ще раз звертаємо увагу платників на необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні розрахунків, отримання відповідних ліцензій та оформлення трудових відносин з найманими працівниками.