У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок стягнення податковою службою заборгованості зі сплати єдиного внеску». На запитання абонентів відповідала начальник відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Харківській області Олена Гладкова.
Додзвонювачі цікавилися, які терміни сплати єдиного внеску, як провести звірку щодо нарахування та сплати єдиного внеску, який порядок стягнення заборгованості. Одним із питань було: «Які наслідки несплати заборгованості з єдиного внеску».
Олена Гладкова повідомила, що єдиний внесок (далі – ЄВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. При наявності заборгованості по сплаті ЄВ податкові орган надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки). У разі якщо платник ЄВ протягом 10 календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначені у вимозі суми заборгованості або не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку, після спливу останнього дня відповідного строку така вимога вважається узгодженою (набирає чинності). Оскільки, вимога є виконавчим документом то протягом 10 робочих днів з дня її узгодження пред'являється органу державної виконавчої служби для подальшого примусового стягнення. Підрозділи державної виконавчої служби в межах відкритого виконавчого провадження блокують рахунки, у т.ч. карткові, арештовують майно, обмежують виїзд за кордон посадових осіб боржників чи самих фізичних осіб - підприємців. Слід зазначити, що крім основної суми заборгованості, боржник зобов’язаний буде сплатити ще і виконавчий збір у розмірі 10 відсотків від суми заборгованості та витрати на виконавче провадження.
В доповнення зазначила, що розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄВ чинним законодавством не передбачено, строк давності щодо її стягнення не застосовується, підлягає списанню тільки у разі смерті боржника або повної ліквідації юридичної особи.
Також абоненти запитували, який зазначати код при заповненні реквізиту «Призначення платежу» у випадку самостійного погашення заборгованості з єдиного внеску та нарахованої суми пені.
Посадовиця повідомила, що у випадках сплати заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та нарахованої суми пені платником у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюється код виду сплати «140» – «Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/грошових зобов’язань».