Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо блокування ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних

опубліковано 07 червня 2024 о 15:05

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує про алгоритм дій платника податку при блокуванні податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

У разі зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН контролюючий орган  протягом операційного дня  надсилає (в електронній формі) в автоматичному режимі платнику  податку квитанцію, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. 

Платник має право подати до контролюючого органу пояснення та копії підтверджуючих документів  для розгляду питання щодо прийняття  комісією регіонального рівня рішення про  реєстрацію чи відмову в реєстрації ПН/РК. 

Відповідно п. 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК, в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, строки подання  пояснення та копії документів визначений  протягом 365 календарних днів, що настають за датою  виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК. Зазначаємо, що пунктом 102.9 статті 102  ПКУ у зв’язку із запровадженням дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в  Україні, зупиняється перебіг строків, визначених ПКУ. Таким чином, якщо закінчення строку 365 календарних днів повідомлення про надання пояснення припадає на період дії правового  режиму воєнного, надзвичайного стану, то такий перебіг строку зупиняється.

До повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено потрібно надати письмові пояснення та копії документів, визначені п.5 Порядку наказу Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520. Пояснення та документи подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку за формою J(F) 1312603.

За результатами розгляду письмових пояснень та копій документів комісія регіонально рівня упродовж 5 робочих днів:

-  або приймає рішення про реєстрацію ПН/РК,

- або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових документів (у такому випадку платник має право подати додаткові письмові пояснення та зазначені документи впродовж 5 робочих днів  за формою J(F) 1307801),

-  або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК (у разі надання копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, ненадання чи часткового ненадання додаткових письмових пояснень, копій документів).

Якщо комісією регіонального рівня прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, таке рішення може бути оскаржено платником податку в адміністративному або  судовому порядку.

Адміністративний порядок  передбачає подання скарги на рішення податкового органу у строки, визначені ст. 56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами і доповненнями, а саме впродовж 10 робочих днів, що настають за днем прийняття такого рішення.

З метою вирішення проблемних питань, які виникають з питань блокування податкових накладних, платникам податків пропонуємо звертатися до ГУ ДПС у Харківській області за телефонами «гарячої лінії»: 057 (702-85-77), 057(702-86-40), 057 (702-86-65).