Питанням погашення боргу фізичними особами та заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) був присвячений черговий вебінар, проведений у Головному управлінні ДПС у Харківській області.
Спікером заходу виступила начальник відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС Олена Гладкова. Вона розповіла учасникам заходу, зокрема, про заходи, які вживаються податковою для погашення податкового боргу. Так фахівець зазначила, що з метою забезпечення виконання платником податків податкових зобов’язань, майно фізичної особи - платника податків, який має податковий борг, може бути передано у податкову заставу. Після погашення податкового боргу майно платника податків звільняється з-під застави.
Окрему увагу Олена Гладкова у своїй доповіді приділила питанню погашення заборгованості з ЄСВ. При цьому податківець звернула увагу учасників заходу, що відповідно до діючого законодавства ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника податків. При наявності у платника податків заборгованості йому надсилається вимога про сплату боргу, яка є виконавчим документом. Сплатити таку заборгованість необхідно протягом 10 календарних днів з дня одержання вимоги. Вона підкреслила, що несплата Єдиного внеску приводить до втрати особою пенсійного стажу за той же період за який існує заборгованість з ЄСВ.
Спікер повідомила, що згідно діючого законодавства стягнення заборгованості з фізичних осіб, які мають податковий борг та заборгованість з ЄСВ здійснюється державною виконавчою службою відповідно до Закону України про виконавче провадження.
В рамках відкритого виконавчого провадження виносяться постанови про накладення арешту на рухоме майно (транспортні засоби, побутова техніка, тощо) та нерухоме майно, яке зареєстровано за боржником. Також виносяться постанови про арешт всіх наявних банківських рахунків та банківських карток боржника (блокуються рахунки та картки). Крім того, у разі відкриття виконавчого провадження з боржника стягується виконавчий збір, який складає 10 відсотків від суми стягнення, та стягуються кошти, які були витраченні при проведенні виконавчих дій.
Олена Гладкова відповіла на запитання учасників заходу. Зауважила, що переглянути інформацію щодо наявності податкового боргу, у т.ч. з ЄСВ, можливо в «Електронному кабінеті платника», а також у мобільному застосунку «Моя податкова».