У Головному управлінні ДПС у Харківській області проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій.
На запитання платників відповідала головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС області Ірина Каспійцева.
Суб’єкти господарювання запитували про таке: яким чином можна зареєструвати РРО через Електронний кабінет не відвідуючи ЦОП; коли обов’язково при здійсненні розрахунків з покупцями необхідно застосовувати касові апарати або ПРРО; чи застосовують ФОП – платники єдиного податку третьої групи РРО/ПРРО при здійснені роздрібної торгівлі у кіосках на території сіл, селищ та селищ міського типу; яким чином здійснюється скасування реєстрації РРО, що знаходяться на територіях, які тимчасово окуповані або на яких ведуться бойові дії та інше.
Зокрема, під час заходу запитали чи потрібно застосовувати РРО при проведенні суб’єктом господарювання безготівкових розрахунків при оптовій торгівлі на складі.
Ірина Каспійцева повідомила, що відповідно до пункту 12 статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо), то реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються.
При здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або ПРРО є обов’язковим.
Отже, при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовуються.
Платники податків отримали вичерпні фахові відповіді на всі питання.